Our Process

So how does it work?

Browse through our selection of wonderful food choices
Once you have made your selection, place your order online. Select three items from each category for a total of 12 food items.
Check out and pay
Pay for your food box(es) using PayPal. Each box costs $35 for 30 lbs of affordable, nutritious food.
Pick up your box(es)
Pick up your box on Friday. Plan to see food demonstrations and receive tips for cooking nutritious food on a budget.